Vdes një 83 vjeçare prej koronavirusit, viktima e tretë sot në Kosovë - Gazeta Express
string(68) "vdes-nje-83-vjecare-prej-koronavirusit-viktima-e-trete-sot-ne-kosove"

Gazeta Express

06/07/2020 20:12

Vdes një 83 vjeçare prej koronavirusit, viktima e tretë sot në Kosovë

Gazeta Express

06/07/2020 20:12

Një 83 vjeçare nga komuna e Fushë Kosovës ka ndërruar jetë sot pasi është prekur nga virusi Covid-19. Kjo është vdekja e tretë e konfirmuar sot nga pandemia. E ndjera ishte në vetëizolim shtëpiak dhe kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese.

Lajmin për vdekjen e 83 vjecares e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i komunë së Fushë Kosovës, Ali Topalli.

Lexo Edhe:

“Sot në orët e pasditës kemi edhe një rast me fatalitet në Komunën e Fushë Kosovës, bëhet fjalë për një person të gjinisë femërore, është 84-vjeçare, e cila ka ndërruar jetë si pasojë e pandemisë, virusit COVID-19. Sipas informacioneve nga stafi mjekësor i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, e ndjera ka vuajtë edhe nga sëmundje të tjera, me të cilat është përballur. Ka qenë në shtëpi duke marrë trajtim”, tha Topalli.

Të hënën po ashtu një i moshuar nga Podujeva vdiq, ndërsa një tjetër e moshuar nga Gjakova raportohet se kishte vdekur nga një tjetër sëmundje, ndërsa pas vdekjes rezultoi pozitive edhe në testin për COVID-19.