Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagon ShSKUK: Kishte infeksion të rëndë, po i presim hetimet

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka dalë me një reagim lidhur me rastin e 4-vjeçares nga Gjakova, e cila vdiq të hënën. Sipas prindërve të saj, ajo dyshohet se ishte rrahur nga disa familjarë. ShSKUK ka apeluar që “mos të spekulohet  në lidhje me shkaqet e vdekjes së pacientes, deri në rezultatet e … Continue reading Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagon ShSKUK: Kishte infeksion të rëndë, po i presim hetimet