Vandalizohet vetura e Top Channel në Zveçan - Gazeta Express
string(43) "vandalizohet-vetura-e-top-channel-ne-zvecan"

Vandalizohet vetura e Top Channel në Zveçan

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 13:40

Një veturë e mediumit Top Channel është vandalizuar sot nga protestuesit në Zveçan.

Me këtë veturë me të cilën po udhëtonin katër gazetarë të medieve të ndryshme, është vandalizuar me sloganin nacionalist, si dhe me qëllimin që të mos mund ta ngasin më tej.

Lexo Edhe:

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës po i përcjell me shqetësim zhvillimet në këto komuna, dhe u bën thirrje kolgëve gazetarë, kameramanë dhe fotoreporterë që të kenë kujdes të shtuar gjatë raportimit, dhe t’i respektojnë udhëzimet e zyrtarëve të Kosovo Police për perimetrin e raportimit.

AGK-ja, sërish u bën thirrje prezencës ndërkombëtare në Kosovë, NATO Kosovo Force – KFOR dhe EULEX Kosovo (Official) që të mundësojnë raportim të sigurtë dhe pa u penguar të medieve. #AGK#AJK#SafeJournalists