Vajzën 10 vjeçare s'e ndal as karroca me rrota, frymëzon gjithë botën me këtë video - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

24/08/2019 9:45

Vajzën 10 vjeçare s’e ndal as karroca me rrota, frymëzon gjithë botën me këtë video

Ballina

Gazeta Express

24/08/2019 9:45

Asgjë nuk mund të ndal për të bërë atë që dëshiron.Video motivuese vjen nga Karolina e Jugut, me 10 vjeçaren, Lauren Bush, e cila edhe pse në një karrocë me rrota vijon të frymëzojë botën.

Vogëlushja ka mahnitur me performacën e saj në kërcim.

Lauren ka dy vite që vallëzon në Akademinë e Vallëzimit dhe pronarja, Stephanie Jenkins thotë se 10 vjeçarja ka një shpirt tejkalues dhe jeton dhe e do jetën në maksimum.

Vogëlushja vuan nga një gjendjen e rrallë kockore, e quajtur osteogenesis imperfecta (eshtra të brishtë), por kjo nuk e ndalon atë të bëjë atë që do.