United gjithnjë e më afër Maguire- raportohet se oferta prej 80 milionë funta është pranuar


Gazeta Express
21 Korrik 2019 20:05

Harry Maguire duket se do të sigurojë lëvizjen e tij të ëndërrave në klubin e Manchester United.

Lojtari është qëllimi kryesor për këtë afat kalimtar i trajnerit Ole Gunnar Soljskaer.

“Djajtë e Kuq” kanë siguruar tani më nënshkrimet e Aaron Uan-Bissaka dhe Daniel James, dhe po kërkonin edhe një qendër-mbrojtës që të kompletonin mbrojtjen e tyre.

Klubi i Maguire, Leicester City, kishte kërkuar një shumë që do të thyente rekordin e transfereve për mbrojtës. Dhe raportohet se United nuk do të humbë më shumë kohë duke dërguar një ofertë prej 80 milionë funtave për anglezin.

Kështu ai pritet të bëhet blerja e dytë më e shtrenjtë në histori në klubit.

Maguire është vetëm 24 vjeç dhe është përfaqësues i kombëtares së Anglisë.

Tani Manchester United mund të thuhet se do të ketë një mbrojtje më stabile se sa sezonin e kaluar.

Soljskaer po kërkon nga klubi vetëm edhe nënshkrimin e Bruno Fernandes nga Sportingu që të kompletojë ekipin e tij para fillimit të sezonit të ri në Angli. /Express/

Te fundit


Kthehu lart