Ulje temperaturash dhe shi, si pritet të jetë moti sot - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 8:32

Ulje temperaturash dhe shi, si pritet të jetë moti sot

Ballina

Gazeta Express

12/07/2019 8:32

Sot priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Sipas asaj që raporton IGJEUM gjatë pasdites së nesërme në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe).

Kjo mundësi është shumë më e ulët sesa dje.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 17 / 28 °C

në vendet malore: 13 / 24 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.

auto_m21562880577.jpg