Ukraina e rimerr një qytet të cilin e kishte pushtuar Rusia - Gazeta Express
string(59) "ukraina-e-rimerr-nje-qytet-te-cilin-e-kishte-pushtuar-rusia"

Ukraina e rimerr një qytet të cilin e kishte pushtuar Rusia

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 9:51

Trupat ushtarake të Ukrainës kanë arritur që ta marrin sërish qytetetin Dovhenke dhe po përparojnë drejt Izyum.

Kështu ka thënë Oleksiy Arestovych, këshilltari presidencial ukrainas, raporton Al Jazeera, transmeton Express.

Lexo Edhe:

E Britnaia e Madhe ka thënë se Rusia vazhdoi të përqendrohet në forcimin e mbrojtjes së saj në Ukrainën jugore gjatë fundjavës, duke mbajtur gjithashtu sulme ndaj pozicioneve të Kievit në rajonin e Donetskut në lindje. /Express