U rrethua nga Policia, 39 vjeçari qëllon veten dhe të dashurën - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

08/11/2019 14:18

U rrethua nga Policia, 39 vjeçari qëllon veten dhe të dashurën

Lajme

Gazeta Express

08/11/2019 14:18

Një amerikan i arratisur nga burgu është në koma pasi qëlloi veten dhe të dashurën e tij, pasi u rrethua nga policia në Tajlandë.

Bart Allen Helmus ishte së bashku me të dashurën Sirinapha Wisetrit, kur policia iu afrua pranë kufirit të Kamboxhias. Për të mos u kapur, 39-vjeçari qëlloi veten dhe të dashurën në kokë.

Helmus, një tregtar i dyshuar droge u dërgua në spital. Atij iu ndal zemra, por u rikthye në jetë nga mjekët. Ndërkohë 31-vjeçarja i mbijetoi plagëve dhe është në gjendje të qendrueshme.

Sipas mediave, një 20-vjeçar u arrestua pasi dyshohet se ndihmoi çiftin të arratisej duke i furnizuar me armë dhe thikë.

Një i burgosur i tretë që u arratis me çiftin, Noi Ton Nintet, 41 vjeç, u kap në një fushë aty pranë i veshur vetëm me mbathje.

Çifti, i cili përballej me “dënim me vdekje” për trafik droge, organizuan një arratisje të dhunshme nga një gjykatë në Tajlandë gjatë një përleshje me armë. Ngjarja ndodhi ditën e hënë.

Bart Allen Helmus Armed Drug Dealers Escape From Court in Pattaya Thailand

Three prisoners, including an American citizen, have escaped from the Pattaya Courthouse. Here is some footage as to how it happened. Bart Allen Helmus and two Thai nationals are still on the run at the time of this video upload. Please like and subscribe for more Thai related videos. Thanks