U mblodhën 1 miliardë Euro për Katedralen, Albi Nako i acaruar


Gazeta Express
18 Prill 2019 12:14

Katedralja e Parisit Notre Dame i përpi nga flakët mbrëmjen e së hënës dhe kjo u kthye në ngjarjen më të pasqyruar në botë. Për rikonstruktimin e Katedrale 850 vjeçarë u mblodhën brenda pak ditësh një shumë e madhe prej milion eurosh. Ndërkohë që këto ndihma u duartrokitën, në mesin e personave kishte dhe nga ata që e kundërshtuan këtë vendim, apo iu duk paradoksal.

Koreografi Aldi Nako ka ndarë në rrjetet scociale ku tregon se si u mbodhën parat brenda pak orësh për Katedralen, ndërkohë që mijëra persona vuiajnë urie dhe drejt tyre askush nuk i ka sytë.

E gjithë kjo është një paradoks për koreografin. /Express

Te fundit


Kthehu lart