Turisti zvicerian humb kontrollin e motorit, përfundon në lumin Kir në Shkodër - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

09/10/2019 21:47

Turisti zvicerian humb kontrollin e motorit, përfundon në lumin Kir në Shkodër

Ballina

Gazeta Express

09/10/2019 21:47

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Shkodër, ku një turist me origjinë nga Zvicra ka humbur kontrollin e motorit të tij dhe ka përfunduar në afërsi të lumit Kir.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpetësia e lartë me të cilën udhëtonte turisti, çka ka bërë që ai të humbë kontrollin e motorit dhe të dalë nga rruga.

Tursiti është transportuar drejt spitalit të qytetit verior për të marrë ndihmën mjekësore./Express