Tre humbje jete në Spitalin Infektiv, shkon në 69 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 11:03

Tre humbje jete në Spitalin Infektiv, shkon në 69 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

02/07/2020 11:03

Shkon në 69 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri.

“Në 24 orët e fundit, fatkeqësisht, një 63 vjeçare nga Tirana, një 65 vjeçar nga Tirana dhe një 60 vjeçar nga Elbasani, me disa sëmundje bashkëshoqëruese kanë humbur jetën në spitalin infektiv, pavaresisht trajtimit në terapi intensive dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerëve”, tha ministria.

Sipas ministrisë, harta e humbjeve të jetës është si më poshtë:

Qarku Tiranë 38,

Durrës 11,

Fier 5,

Vlorë 2,

Shkodër 10,

Kukës 1,

Elbasan 2