Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë armën e re - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

10/06/2019 13:52

Thuhet se lëviz më shpejt se zëri, rusët krijojnë armën e re

Lajme

Gazeta Express

10/06/2019 13:52

Në internet po qarkullojnë disa pamje që tregojnë se Rusia ka krijuar një armë të re shumë të fuqishme.

Arma e fuqishme që është krijuar nga rusët mund të lëvizë me shpejtësi 4 km në sekondë dhe mund të ndalojë edhe sulmet bërthamore që mund të bëhen nga vendet e tjera.

Po ashtu është duke u përfolur se kjo armë pa dyshim mund të tejkalojë shpejtësinë e zërit të njeriut.

Bëhet e ditur se ushtria ruse me siguri që e ka testuar këtë armë, e cila pritet të përdoret kundër raketave balistike, të cilat priten të hyjë në përdorim në vitin 2020.

Ende nuk dihen se cilat janë planet e vërteta që ka Moska zyrtare për këtë armë, por nuk hidhen poshtë edhe mundësitë se mund të ketë edhe plane të errëta për të.