‘The Matrix’ rikthehet me pjesën e katër, me Keanu Reeves sërish në rolin kryesor


Gazeta Express
21 Gusht 2019 12:35

Franshiza super e famshme e filmave ‘Matrix’ do të vijë me pjesën e katërt.

Keanu Reeves dhe Carrie-Anne Moss sërish do të vijnë në ekranin e madhe, kësaj radhe me “The Matrix”.

Kjo pasi që filmi fantastiko-shkencor i vitit 1999 do të nisë prodhimin vitin që vjen.

Yjet do të bashkohen me një nga regjisoret origjinale, Lana Wachowski, e cila kishte punuar në filmat e parë me motrën e saj Lilly.

The Matrix (1999) Official Trailer #1 – Sci-Fi Action Movie

Te fundit


Kthehu lart