Teuta e pafuqishme kundër Ventspils, afër që të marrë fund ëndrra evropiane - Gazeta Express

Teuta e pafuqishme kundër Ventspils, afër që të marrë fund ëndrra evropiane

Sport

Gazeta Express

11/07/2019 18:42

Teuta ka humbur 3-0 në udhëtim nga Ventspils në turin e parë kualifikues të Europa League.

Ëndrra evropiane për Teutën e Durrësit është afër që të marrë fund.

Në turin e parë kualifikues në Europa League, Teuta është mposhtur 3-0 nga Ventspils në takimin e parë, dhe do të jetë shumë e vështirë për skuadrën shqiptare që të përmbysë gjithçka në Shqipëri, raporton Gazeta Express.

Mikhail Sergiychuk në minutën e 5’, Danills Ulimbasevs 77’ dhe Aiyegun Tosin 88’ shënuan për fitoren 3-0 të Ventspils ndaj skaudrës shqiptare. /Gazeta Express/