Tërmet prej 3.9 ballësh, lëkunden Dibra dhe Kërçova - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

15/11/2019 10:36

Tërmet prej 3.9 ballësh, lëkunden Dibra dhe Kërçova

Ballina

Gazeta Express

15/11/2019 10:36

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti është regjistruar mes Kërçovës dhe Dibrës, raporton TV21.

Dridhjet janë ndjerë në të gjithë pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut madje edhe në Shkup. Ndërkaq disa tërmete 10 ditë më parë u regjistruan në rajonin e Tetovës.