Tërmet në Prilep - Gazeta Express

Tërmet në Prilep

Ballina

Gazeta Express

08/11/2019 11:41

Tërmet me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit është regjistruar në mëngjes në ora 04:39 në rajonin e Prilepit, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikore në Shkup.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti, epiqendra e të cilit gjendej 65 kilometra në jug të Shkupit, është ndjerë nga banorët e Prilepit dhe rrethina e tij.