Tentim vrasje me katër plumba në Prishtinë, i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes - Gazeta Express

Tentim vrasje me katër plumba në Prishtinë, i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes

Lajme

Gazeta Express

16/09/2019 11:20

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Prishtinë. Një person ka shtënë katër herë me armë zjarri ndaj një personi tjetër, por që fatmirësisht viktima ka shpëtuar, shkruan Express.

Sipas njoftimit të policisë, viktima është plagosur në këmbë, ndërsa i dyshuari kishte ikur nga vendi i ngjarjes.

“Raportohet se një person i panjohur ka shtënë me armë zjarri dhe nga të shtënat është  plagosur në këmbë viktima mashkull K/Shqiptar. I dyshuari pas të shtënave kishte ikur nga vendi i ngjarjes”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Në vendin e ngjarjes, policia ka konfiskuar katër gëzhoja të fishekëve, ndërsa rasti është duke u hetuar.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore ku kanë gjetur dhe konfiskuar 4 gëzhoja të fishekëve. Është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin, ku vazhdon të hetohet nga njësitë relevante”, thuhet në njoftim. /GazetaExpress/