Të famshmit që ‘çmenden’ pas video lojërave


Gazeta Express
25 August 2019 13:09

Video-lojërat janë një formë popullore e argëtimit për njerëz të panumërt në të gjithë globin dhe të famshmit nuk bëjnë përjashtim.

Bota e lojërave është rritur në mënyrë eksponenciale. Sot, është një industri shumë milionëshe.

Vlerësohet se ka mbi 2.5 miliardë lojtarë në të gjithë botën dhe midis këtij numri të madh, do të gjeni edhe shumë njerëz të famshëm.

Ju mund të mendoni se të famshmit janë shumë të zënë për të luajtur video-lojëra, por duket se shumë nga këta yje gjithmonë gjejnë kohën për të luajtur. Në fakt, disa nga këta të famshëm madje pranuan të kalojnë orë të tëra duke luajtur lojërat e tyre të preferuara!

Shfletoni nëpër galeri dhe zbuloni se kush luan çfarë.


Eminem –Reperit i pëlqen të luajë ‘Call of Duty: Black Ops’. Ai bëri një partneritet me producentin e lojës, Activision dhe këngën e tij, ‘Won’t Back Down’, madje shfaqet në video lojën.

Daniel Craig – Me sa duket James Bond pëlqen të luajë ‘Halo’ dhe ‘Guitar Hero’

Mila Kunis – Aktores së njohur i pëlqen të luajë ‘Minecraft’, ‘Call of Duty’ dhe ‘World of Warcraft’

Justin Bieber – Këngëtari dihet se luan ‘Call of Duty ’, por atij i pëlqejnë edhe lojërat e tjera, siç janë Mario Mario Kart’ dhe Hal Halo: Reach ’

Megan Fox – Aktorja e “The Transformer” dhe “Teenage Mutants Ninja Turtles”, ndoshta mund të shkelmojnë prapanicën tuaj duke luajtur Mort Mortal Kombat .

Snoop Dogg – Reperi është një tifoz i madh i Call Call of Duty ’dhe madje i dha hua zërin e tij lojës “Call Call of Duty: Ghosts’.

Te fundit


Kthehu lart