Tavani i çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme, ka shtrenjtime - Gazeta Express
string(66) "tavani-i-cmimeve-per-derivate-ne-24-oret-e-ardhshme-ka-shtrenjtime"

Tavani i çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme, ka shtrenjtime

Lajme

Gazeta Express

15/10/2022 9:46

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar çmimin maksimal të lejuar për shitjen e derivateve në 24 orët e ardhshme, raporton Express.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 79 centë, I benzinës 1 euro e 41 centë, derisa i gazit 75 centë.

Lexo Edhe:

Krahasuar me dje, çmimi i naftës ka mbetur i njëjtë, derisa i benzinës dhe gazit është shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00./Express