Sylvester Stallone tregon se si ishte afër vdekjes gjatë xhirimit të filmit Rocky IV - Gazeta Express

Sylvester Stallone tregon se si ishte afër vdekjes gjatë xhirimit të filmit Rocky IV

Arte

Gazeta Express

10/11/2021 20:50

Sylvester Stallone (75) ka thënë se ai ishte afër vdekjes gjatë xhirimit të filmit Rocky IV, madje murgeshat “ishin lutur” për të pasi që Dolph Lundgren e grushtojë në zemrën e tij

Sylvester Stallone ishte afër vdekjes gjatë xhirimit të Rocky IV.

Lexo Edhe:

Aktori 75 vjeçar ka rikuajtuar se si mjekët frikësoheshin që ai do të “takohej me engjëjt” pasi ai ishte lënduar shumë keq nga Dolph Lundgren – i cili luante antagonistin e Rockyit Ivan Drago në filmin që u xhirua më 1985 – ku skena me dyluftim shkoi shumë keq.

Sly, i cili luante Rocky Balboan në trilogjinë e dramës sportive, gjeti disa murgesha që luteshin për të në kujdesin intensivë pasi që Dolph “trazoi” zemrën e tij me grushtin e tij të fortë.

“Në raundin e parë, kur ai me nokautoi, ajo është skenë reale”, kishte thënë Stallone para publikimit të versionit të ri filmik, transmeton GazetaExpress.

“Ai me goditi në valvul dhe unë nuk u ndjeva mirë në atë moment por më vonë, gjatë natës, zemra ime filloi të fryhej”.

“Ai me kishte mavijosur buzë qeses kardiovaskulare, e cila është pjesa ku zemra godet kraharorin – është sikur gjatë aksidentit me makinë kur gjoksi godet timonin”.

“Tensioni i gjakut shkoi në 260. Ata menduan që unë isha duke biseduar me engjëjt”, tregon Stalone.

Sly kishte pranuar më parë që ai ishte i “zemëruar” që nuk ishte marrë me montazhën në filmat e Rockyit, pavarësisht faktit që ai kishte krijuar këtë film dhe shkroi skenarët për gjashtë filmat e parë.

“E kam pronësinë zero për Rocky. Çdo fjalë, çdo rrokje, çdo gabim gramatikor, i tërë ishte faji i imë”, tha aktori i Rambo.

“Ishte shokuese që nuk u bë kurrë, por me është thënë ‘Hey ti je paditur, për çfarë po ankohesh?’ Isha i zemëruar”.