Stevo Pendarovski pret në presidencë kryeministrin Zoran Zaev - Gazeta Express

Stevo Pendarovski pret në presidencë kryeministrin Zoran Zaev

Gazeta Express

16/05/2019 11:30

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta takohet sot me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev.

Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të shtetit.

Ky është takimi i parë zyrtar mes Presidentit të shtetit dhe Kryeministrit pasi Pendarovski mori mandatin 5 vjeçarë.

Kryeministri Zaev mungoi në inaugurimin e tij për shkak se ishte jashtë vendit, siç kumtuan nga kabineti i tij, në pushim vjetorë.