Kthehu lart

Mohamed Salah, 'Lojtari i Vitit' në Angli

Mohamed Salah, 'Lojtari i Vitit' në Angli GazetaExpress

​Salah edhe zyrtarisht është shpallur “Lojtari më i mirë i Vitit në Premierligë” për sezonin 2017/18.

Anësori i Liverpoolit, Mohamed Salah, e ka mposhtur mesfushorin e Manchester City, Kevin De Bruyne – për ta fituar çmimin “Lojtari më i mirë i Vitit në Premierligë për sezonin 2017/18, shkruan Gazeta Express.

Salah ka shkëlqyer në sezonin debutues me Liverpoolin. Ai ka shënuar 31 gola në Premierligë dhe është kandidati kryesor për Këpucën e Artë, ndërsa numëron 41 gola në të gjitha garat – thjesht fantastik. /Gazeta Express/


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 22 Prill 2018 22:52
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera