Kthehu lart

Zyrtare: Anglia e publikon listën përfundimtare prej 23 lojtarëve të ftuar për Botëror

Zyrtare: Anglia e publikon listën përfundimtare prej 23 lojtarëve të ftuar për Botëror GazetaExpress

Gareth Southgate e ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarëve të ftuar në skuadrën e Anglisë për Kupën e Botës, me mungesa të theksuara të profilit të lartë.

Southgate s’i ka ftuar Jack Wilshere, Joe Hart dhe Ryan Bertrand, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë, për herë të parë është ftuar talenti i ri i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold.

Kjo është lista e plotë e Anglisë për Botërorin Rusia 2018. 

Portierë: Jordan Pickford, Nick Pope, Jack Butland

Mbrojtës: Kyle Walker, Kieran Trippier, Trent Alexander-Arnold, Gary Cahill, Danny Rose, John Stones, Harry Maguire, Phil Jones, Ashley Young

Mesfushorë:  Eric Dier, Fabian Delph, Jordan Henderson, Dele Alli, Ruben Loftus-Cheek, Raheem Sterling, Jesse Lingard

Sulmues:  Harry Kane, Jamie Vardy, Marcus Rashford, Danny Welbeck.

/Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Maj 2018 15:14
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera