Kthehu lart

Zbulohet goli më i mirë i muajit shtator në Premierligë

Zbulohet goli më i mirë i muajit shtator në Premierligë GazetaExpress

Goli i Muajit në Premierligë për muajin shtator është fituar nga Daniel Sturridge.

Sulmuesi i Liverpooli e mori këtë çmim pas golit të tij të vonshëm ndaj Chelseat, që e barazoi rezultatin në 1-1, transmeton Gazeta Express. 

Liverpooli ishte duke humbur deri në minutën e 89’, deri sa erdhi supergoli i sulmuesit anglez, duke barazuar gjithçka, dhe duke ia dhuruar një pikë të rëndësishme skuadrës së tij.

Të nominuar për këtë çmim ishte Kun Aguero dhe Alexandre Lacazette. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Tetor 2018 17:00
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera