Kthehu lart

Wenger: Fitore e rëndësishme, por s’jemi kualifikuar

Wenger: Fitore e rëndësishme, por s’jemi kualifikuar GazetaExpress

Wenger thotë se Arsenali duhet ta kryejë punën e mbetur në shtëpi, në Emirates, aty ku do të zhvillohet sfida e kthimit javën e ardhshme.

Arsenali ka marrë fitore të madhe në ndeshjen e parë në Europa League kundër Milanit (0-2), por Arsene Wenger është me këmbë në tokë, pasi për t’u kualifikuar, ai thotë se duhet luajtur edhe 90 minuta në “Emirates”.

“Është fitore e rëndësishme natyrisht, pas javës jo të mirë që kishim. Por, nuk jemi kualifikuar. Duhet të përfundojmë punën në shtëpi. Jam i lumtur me shpirtin e treguar nga skuadra”, tha Wenger për BT Sport. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 08 Mars 2018 22:18
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera