Kthehu lart

Vazhdon suksesi i Kosovës në xhudo, Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

Vazhdon suksesi i Kosovës në xhudo, Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale GazetaExpress

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi po vazhdon me suksese.

Xhudistja, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit.

Kjo arritje e xhudistes së re vjen në garën që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Distria mposhti në çerekfinale argjentinasen, Paula Pareto, në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Në gjysmëfinalen që do të zhvillohet pas pak, Krasniqi takohet me japonezen, Hiromi Endo. /Gazeta Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 10 Gusht 2018 14:40
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera