Kthehu lart

“United vjen për fitore”

“United vjen për fitore” GazetaExpress

Braziliani shënoi het-trik për skuadrën e Manchester City në fitoren e thellë 6-0 kundër Shakhtar Donetskut por beson se rivalet e tyre lokal janë një sfidë tjetër

Gabriel Jesus pret që Manchester United të jenë një kundërshtar i fortë i radhës për Manchester City, derisa ata do të përballen në vikend në këtë derbi.

Sulmuesi i Brazili, Jesus ka vuajtur për formën më të mirë në këtë sezon por i është kthyer atyre pasi që ka shënuar het-trik kundër Shakhtarit në Ligën e Kampionëve të mërkurën.

“Jo, fitorja kundër Shaktarit nuk është paralajmërim. Skuadra e jonë është duke luajtur në këtë formë, edhe pse ka rotacion”, tha ai për gazetarët pas ndeshjes me Shakhtarit.

“Të gjithë të cilët vinë në skuadër ndihmojnë që ajo të fiton. Mendoj se është një ndeshje shumë e vështirë, sikurse të gjithë të tjerët”.

“Manchester United do të vijë me dëshirën që të fitojë, si vitin e kaluar. Topi është tek ne për të luajtur në formën tonë, ne jemi në shtëpi dhe neve na duhet fitorja”, ka thënë ai. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 08 Nentor 2018 19:34
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera