Tunizia dhe Anglia dhurojnë spektakël pjesën e parë

Një pjesë e parë plot spektakël është zhvilluar sonte në kuadër të Grupit G të Botërorit në Rusi

GazetaExpress

Dy gola të shënuar por shumë raste të humbura, sidomos nga Anglia.

Ky është bilanci i pjesës së parë në mes të Tunizisë dhe Anglisë që po zhvillohet sonte.

Anglezët filluan fuqishëm dhe dy herë sulmuan golin për 5 minuta, por goli erdhi vetëm në minutën e 11 ku shënoi Harry Kane pas një kthimi që bëri portieri Hasaan.

Hasaan u lëndua pas këtij goli dhe u detyrua që ta lëshoi lojën duke qarë, derisa Anglia vazhdoi me sulmin në drejtim të tunizianëve.

Por, atëherë kur pritej që së paku Anglia ta shënonte golin e dytë, në skenë doli Kyle Ëalker që pa kurrfarë nevoje ndërhyri në sulmuesin tunezian me brrylë duke shkaktuar penallti.

Nga pika e bardhë u tregua i saktë Sassi që barazoi në minutën e 35’të.

Stërling shpërdroi një mundësi për të shënuar por nuk duket se është në ditën e tij.

Në fund gjithçka përfundoi e barabartë më rezultat 1-1. /GazetaExpress/ 

Të tjera

Lajmet e fundit