Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit

​Juventus ka shënuar fitore 1:2 ndaj Tottenhamit në Wembley, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

GazetaExpress

Fitorja e mbrëmshme e Juventusit ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve, ka bërë bujë në gazetat sportive italiane.

E çuditshme është që tre gazetat e mëdha sportive kanë lënë titull të njëjtë për fitoren e Juventusit, ani pse nuk ishin marrë vesh më parë.

“Luanët e Wembleyt”, ishte titulli i La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport. /Express/

Të tjera

Lajmet e fundit