Kthehu lart

Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit

Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit GazetaExpress

​Juventus ka shënuar fitore 1:2 ndaj Tottenhamit në Wembley, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Fitorja e mbrëmshme e Juventusit ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve, ka bërë bujë në gazetat sportive italiane.

E çuditshme është që tre gazetat e mëdha sportive kanë lënë titull të njëjtë për fitoren e Juventusit, ani pse nuk ishin marrë vesh më parë.

“Luanët e Wembleyt”, ishte titulli i La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 08 Mars 2018 09:45
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera