Kthehu lart

Treshja e “dënuar” e Milanit

Treshja e “dënuar” e Milanit GazetaExpress

Milanit do të duhet të ja dal pa treshën Franck Kessie, Alessio Romagnoli dhe Davide Calabria kundër Genoas, pasi që këtë të tre janë të suspenduar pas ndeshjes së SuperKupës

Kuqezinjtë janë mposhtur 1-0 n Jeddah nga Juventusi këtë mbrëmje dhe kjo mund ti kushtojë me ecurinë e tyre në Serie A.

Kessie u ndëshkua direkt me të kuq pasi që VAR tregoi që ai kishte shkuar direkt në Emre Can, që do të thotë se ai është i dënuar për një ndeshje automatikisht.

Megjithatë, Calabria u ndëshkua me të verdhë për një faul ashtu si kapiteni Romagnoli të cilët do të mungojnë shkaku i kartonëve të verdhë.

Ata kanë akumuluar disa karton të verdhë që bën që ata të suspendohen, të cilët do të jenë aktiv për ndeshjen e së hënës në Serie A ku ata luajnë kundër Genoas.

Suso rikthehet, pasi që dënimi i tij i është suspenduar dhe ai nuk luajti në SuperKupë. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Janar 2019 22:44
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera