Kthehu lart

Tifozët kuq e zi, fotografinë e Adem Jasharit midis Marakanes së Crvena Zvezdës

Tifozët kuq e zi, fotografinë e Adem Jasharit midis Marakanes së Crvena Zvezdës GazetaExpress

Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë.

Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë që luhet në Shkodër, kanë pasur një vizitë në një vend të pazakontë, në Serbi, transmeton GazetaExpress. Këta tifozë, tani janë përkujdesur që një fotografi të komandantit legjendar Adem Jashari, ta shfaqin në stadiumin më të madh serb, ‘Marakanën’ e Beogradit.“Jemi edhe këtu”, thuhet në postimin e Tifozave Kuq e Zi.

Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë. Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë që luhet në Shkodër, kanë pasur një vizitë në një vend të pazakontë, në Serbi.

Këta tifozë, tani janë përkujdesur që një fotografi të komandantit legjendar Adem Jashari, ta shfaqin në stadiumin më të madh serb, ‘Marakanën’ e Beogradit. “Jemi edhe këtu”, thuhet në postimin e Tifozave Kuq e Zi.

Përplasjet në distancë mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serb nuk janë të rralla, me shqiptarët që gjithmonë zgjedhin klasin, përballë atyre serbë që shfaqin vetëm kore raciste. “Komandant. Shqipëria do të bëhet!”, shkruhet në fotografinë   Adem Jasharit.

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Nentor 2018 22:38
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera