Kthehu lart

Tare rrëmben një tjetër shqiptar te Lazio, Riza Durmishin

Tare rrëmben një tjetër shqiptar te Lazio, Riza Durmishin GazetaExpress

Një tjetër shqiptar pritet të bëhet së shpejti një lojtar i Lazios në Serinë A. Drejtori sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare, ka arritur marrëveshjen me Betis Sevillan për kartonin e Riza Durmishit, që do t’u kushtojë arkave të skuadrës së kryeqytetit italian 7 milionë euro.

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm disa detaje të vogla me mbrojtësin shqiptar, përfaqëson Danimarkën në rang kombëtaresh.

Durmishi konsiderohet një lojtar polivalent, mund të luaj në mbrojtës i majtë, por edhe si mesfushor me rreshtimin me 5 në mesfushë. 

Për trajnerin Simone Inzaghin është alternativë përfekte për boshnjakun Senad Lulic. Sezonin që u mbyll është aktkvizuar në 24 ndeshje të La Ligas, duke shënuar dy gola dhe dhënë 3 asiste. 

Në analizën që i bëjnë mediat italiane shkruhet se futbollisti lë pak për të dëshiruar sa i përket staturës, sepse është vetëm 163 centimetra i gjatë, por është një lojtar i shpejtë dhe rezistent.

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Qershor 2018 16:04
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera