Kthehu lart

Shpërblehet Philippe Coutinho

Shpërblehet Philippe Coutinho GazetaExpress

​Coutinho është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA.

Favoriti numër një për të triumfuar në Rusi, Brazili, është ndalur nga Zvicra e shqiptarëve, duke barazuar 1-1 në sfidën që u zhvillua në “Rostov Arena”.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Philippe Coutinho duke shënuar gol mbjellësen në minutën e 20-të, para se Steven Zuber të barazojë 1-1 në minutën e 50’ për rezultatin përfundimtar.

Coutinho, sipas FIFA-s, është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 17 Qershor 2018 22:09
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera