Kthehu lart

Shikojeni me kë e feston Superkupën Ronaldo

Shikojeni me kë e feston Superkupën Ronaldo GazetaExpress

Juventusi e ka fituar Superkupën e Italisë ndaj Milanit me rezultatin 1-0, me golin e vetëm të Cristiano Ronaldos, që është titulli i tij i parë me “Zonjën e Vjetër”, dhe pas ndeshjes është takuar me ikonën e boksit, Floyd Mayweather, i cili ishte në stadium gjatë ndeshjes.

“Kampionët duke festuar me një kampion”, ka shkruar Juventusi në Twitter, transmeton Gazeta Express.

Juventusi e mori titullin e tetë, dhe u bë klubi me më së shumti trofe të Superkupës së Italisë, një më shumë se Milani.

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Janar 2019 23:58
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera