Kthehu lart

Salah e mposht Ronaldon për golin më të mirë të javës në Champions League

Salah e mposht Ronaldon për golin më të mirë të javës në Champions League GazetaExpress

Goli i Mohamed Salah kundër Manchester Cityt është zgjedhur goli i javës në Ligën e Kampionëve.

Goli i barazimit i egjiptianit ndaj Manchester City në “Etihad” në ndeshjen e kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën është zgjedhur goli më i mirë i javës në Champions League, transmeton Gazeta Express.

Salah e mposhti konkurrencën nga bashkëlojtari Alex Oxlade-Chamberlain, si dhe nga Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Luis Suarez (FC Barcelona) dhe Mario Mandzukic (Juventus) për ta fituar këtë çmim, i cili mbulon të gjitha ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. /Express/


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Prill 2018 14:56
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera