Kthehu lart

​Prishtina fiton Kupën, siguron Europa Leaguen (Video)

​Prishtina fiton Kupën, siguron Europa Leaguen (Video) GazetaExpress

Prishtina ka mposhtur Dritën në finale të Kupës së Kosovës dhe ka siguruar pjesëmarrjen në Europa League

Prishtina ka fituar kupën e Kosovës, pasi në finale ka mposhtur Dritën 2:1, duke përmbysur rezultatin nga 1:0 në 1:2.

Drita kaloi e para në epërsi me anë të Qendrim Sejdiut, me të cilin rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Prishtina në pjesën e dytë nuk u dorëzua dhe arriti që të përmbyste rezultatin me dy golat e shënuar nga sulmuesi Khalid.

Prishtina përveç Kupës së Kosovës në futboll, ka siguruar edhe pjesëmarrjen në garat evropiane, saktësisht në kualifikimet e Europa Leagues. /Express 

Festa e prishtines by GazetaExpress


Prishtina gol - Khalid


Prishtina gol


Gol


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 28 Maj 2016 17:58
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera