Kthehu lart

Portieri shqiptar i Man Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës, pritet t'i bashkohet "Dardanëve"

Portieri shqiptar i Man Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës, pritet t'i bashkohet "Dardanëve" GazetaExpress

Portieri shqiptar, Arijanet Muriqi, i klubit anglez, sot ka aplikuar për pasaportën e Republikës së Kosovës.

19-vjeçari pritet t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës, e cila po kalon një formë të shkëlqyer, dhe me ardhjen e talentit në skuadër, do të sigurohej edhe më shumë porta e “Dardanëve”, transmeton Gazeta Express. 

Muriqi ka lindur në Zvicër, mirëpo prejardhjen e ka nga Rozhaja e Malit të Zi.

Procedura e aplikim është bërë gjatë ditës së sotme në Zurich të Zvicrës. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Tetor 2018 18:47
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera