Kthehu lart

Nike do të ndihmojë Realin në transferimin e Neymar

Nike do të ndihmojë Realin në transferimin e Neymar GazetaExpress

​Nike dëshiron të ndihmojë Real Madirdin që të transferojë sulmuesin brazilian, Neymar

Kompania e madhe amerikane, Nike mund të behet sponsori kryesor i Real Madridit dhe kështu të ndihmojë edhe në transferimin e Neymarit në Santiago Bernabeu.

Kampionët e Evropës kanë kontratë me Adidasin deri në vitin 2020, ku përfitojnë vetëm 40 milionë euro në sezon.

Por, e përditshmja spanjolle, AS shkruan se Reali mund të prish këtë kontratë gjatë verës së ardhshme, për të nënshkruar me Nike, e cila mund të ofronte nga 105-155 milionë euro në sezon.

Kështu Nike do të ndihmonte edhe në transferimin e Neymar. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Mars 2018 16:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera