Kthehu lart

Milani me komunikatë zyrtare

Milani me komunikatë zyrtare GazetaExpress

Skuadra e Milanit sapo ka lëshuar një komunikatë zyrtare në faqen zyrtare, ku jep informacione për lëndimin e mbrojtësit argjentinas, Mateo Musacchio.

Lojtari ka pësuar një lëndim mbrëmë në një përplasje aksidentale me mesfushorin Franck Kessie, në ndeshjen kundër Real Betisit në Evropa Ligë, transmeton Gazeta Express.

“Musacchio ka pësuar një traumë në gjurin e tij të djathtë, lëndim ky që pritet ta lërë atë jashtë fushave për gjashtë ose tetë javë”, shkruan komunikata zyrtare e klubit italian.

Milani të dielën përballet në “San Siro” me Juventusin, dhe ka disa mungesa të listën e lojtarëve përpara takimit të rëndësishëm në kuadër të Serie A-së. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 09 Nentor 2018 19:24
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera