Kthehu lart

Milani fiton dhe kualifikohet në fazën tjetër të Europa League

Milani fiton dhe kualifikohet në fazën tjetër të Europa League GazetaExpress

Milani e ka mposhtur 1-0 Ludogoretsin në ndeshjen e kthimit e zhvilluar në "San Siro". Siguroi biletën për më tutje.

Milani ka siguruar biletën për fazën tjetër të Europa League, pasi e eliminoi skuadrën e Ludogorets me rezultat të përgjithshëm 4-0, raporton Gazeta Express.

Pas fitores së parë në udhëtim 0-3, Milani fitoi edhe në shtëpi, por me rezultat minimal 1-0, për të siguruar biletën për fazën tjetër të Europa League.

Golin e vetëm në 'San Siro' e shënoi Fabio Borini në minutën e 21’të. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 22 Shkurt 2018 22:52
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera