Milan – Arsenal, notat e Xhakës dhe Mustafit

Xhaka dhe Mustafi kanë bërë paraqitje të mirë në fitoren e Arsenalit 2-0 kundër Milanit.

GazetaExpress

Arsenali duket se është me një këmbë në çerekfinale, pas fitores 0-2 në “San Siro” kundër Milanit në ndeshjen e parë në kuadër të Europa League.

Henrikh Mkhitaryan në minutën e 15’të dhe Aaron Ramsey në fund të pjesës së parë, realizuan për rezultatin përfundimtar 2-0.

Mkhitaryan u vlerësua si më i miri i ndeshjes, ndërsa dy shqiptarët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, bën paraqitje të kënaqshme.

Kjo është një goditje e madhe për Milanin, pasi për ta arritur kualifikimin në çerekfinale, në “Emirates” në ndeshjen e kthimit duhet të shënojnë 3 gola më shumë se “Topçinjtë”. /Gazeta Express/

Të tjera

Lajmet e fundit