Kthehu lart

Me golin ndaj Serbisë, Shaqiri arriti edhe rekord

Me golin ndaj Serbisë, Shaqiri arriti edhe rekord GazetaExpress

Xherdan Shaqiri shënoi gol në minutat e fundit të takimit kundër Serbisë.

I pari që shënoi ishte Granit Xhaka, i cili barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 52’të të takimit.

Me golin e tij, Shaqiri ka arritur edhe rekord, shkruan Gazeta Express.

Sipas Squawka Football, vetëm tre lojtarë kanë shënuar në Botërorin e vitit 2014, Evropianin e vitit 2016 dhe Botërorin e këtij viti.

Eh ata janë: Cristiano Ronaldo, Romeo Lukaku dhe Xherdan Shaqiri. Por vetëm njëri e hoqi fanellën gjatë festimit të golit.


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 22 Qershor 2018 23:07
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera