Kthehu lart

LAJMI I FUNDIT: Messi përkohësisht pensionohet nga futbolli ndërkombëtar

LAJMI I FUNDIT: Messi përkohësisht pensionohet nga futbolli ndërkombëtar GazetaExpress

Mediat e huaja raportojnë se Lionel Messi do të pensionohet përkohësisht nga kombëtarja e Argjentinës

Sipas TNT Sports, kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi do të pensionohet përkohësisht nga futbolli ndërkombëtare, deri në një njoftim të radhës.

Pasi dështoi për herë të katër ta fitonte titullin me Argjentinën këtë verë, ylli i Barcelonës e ka bërë veten të pa gatshëm për seleksionin e Argjentinës në miqësore.

Vendimi, i cili është bërë në pajtueshmëri me presidentin e AFA, Claudio Tapia dhe trajnerin Lionel Scaloni, do të mbetet në fuqi për tërë vitin 2018, në fakt derisa Messi të vendos ndryshe. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Gusht 2018 21:19
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera