Kthehu lart

Ky është trajneri më i mirë për muajin shtator në Premierligë

Ky është trajneri më i mirë për muajin shtator në Premierligë GazetaExpress

Muaji shtator ka qenë një pjesë e mirë e Wolves, që i mori 10 prej 12 pikëve të mundshme në Premierligë.

Trajneri i Wolves, Nuno Espirito Santo e ka fituar çmimin Trajneri i Muajit në Premierligë, pasi skuadra e tij ishte e pamposhtur në muajin shtator, transmeton Gazeta Express. 

Wolverhamptoni u ngrit në Premierligë në këtë stinor nga Championshipi, dhe aktualisht është në vendin e shtatë të tabelës, kurse në muajin shtator i ka marrë tri fitore dhe një barazim.

E mposhti West Hamin, Burnleyn dhe Southamptonin, të gjitha këto fitore pa pranuar gol, ndërsa barazoi me Manchester Unitedin 1-1. /Gazeta Express. 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Tetor 2018 16:50
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera