Kthehu lart

Ky është reagimi i Merkelit pas fitores së Gjermanisë

Ky është reagimi i Merkelit pas fitores së Gjermanisë GazetaExpress

Gjermania ka marrë pikët e plota kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni Kroos, që realizoi për 2-1 në minutën 95′.Menjëherë ka reaguar kancelarja gjermane, Angela Merkel, e cila ka shprehur urimet e saja për ekipin e Gjermanisë.

Gjermania tani ka shanse të artë për t’u kualifikuar në raundin tjetër dhe për ta bërë këtë kundër Koresë së Jugut, Merkel thotë se do ta kenë prapa edhe atë.

“Urime për ekipit të Gjermanisë. Të mërkurë do të brohorasim të gjithë së bashku, mos u dorëzoni kurrë”, ka shkruar Merkel.


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 23 Qershor 2018 22:39
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera