Kthehu lart

Kurzawa i PSG’së i nënshtrohet një operacioni në shpinë

Kurzawa i PSG’së i nënshtrohet një operacioni në shpinë GazetaExpress

Pas një operacioni në ashtin e legenit, anësori i majtë i mbrojtjes pritet që të mungojë deri në fund të 2018

Paris Saint-Germain ka konfirmuar që mbrojtësi anësor Layvin Kurzawa është bërë sot operacion në shpinë.

26 vjeçari ka kryer një operacion në ashtin e legenit në spitalin Pitie-Salpetriere pasi që ka pasur dhimbje gjashtë seancave stërvitore.

Edhe pse PSG nuk e ka paraparë periudhën e rikuperimit të tij por raportet në Francë thonë se ai mund të jetë jashtë deri më 2019.

“Mbrojtësi Paris Saint-Germain Layvin Kurzawa i është nënshtruar sot operacionit në diskun lumbar të legjenit”, thuhet në deklaratën për shtyp të klubit. /GazetaExpress/  

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Shtator 2018 22:29
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera