Kthehu lart

Kryeministri i Spanjës nuk e dëshiron Neymarin në Real

Kryeministri i Spanjës nuk e dëshiron Neymarin në Real GazetaExpress

​Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy është shprehur kundër transferimit të Neymarit në Real Madrid

Që një kohë të gjatë sulmuesi braziliani i PSG-së, Neymar është i lidhur me një kalim të mundshëm në Real Madrid, por jo të gjithë duan ta shohin atë në Santiago Bernabeu.

Një prej tyre është edhe kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, i cili nuk dëshiron t’ia shoh brazilianit fanellën e bardhë.

“Neymar në Real? Jo, Nuk do të doja ta shija Neymarin me fanellën e bardhë të Madridit”, tha shkurt Rajoy për AS.

Neymar nesër do të luajë në Santiago Bernabeu, por kundër Realit në kuadër të Ligës së Kampionëve. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Shkurt 2018 17:17
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera