Kthehu lart

Këta janë golashënuesit më të mirë në top pesë ligat evropiane këtë sezon

Këta janë golashënuesit më të mirë në top pesë ligat evropiane këtë sezon GazetaExpress

Ligat kryesore evropiane kanë arritur në mes të sezonit aktual 2018-19, dhe gara për golashënuesin më të mirë në Evropë po bëhet seç herë e më e nxehtë.

Lionel Messi synon ta mbrojë titullin e fituar sezonin që lamë pas si golashënuesi më i mirë në Evropë - "Këpuca e Artë" - me 34 gola, që ia siguroi atij çmimin e pestë në total, raporton Gazeta Express.

Messi e kaloi Ronaldon, që ka katër sosh, dhe është bërë futbollisti me më së shumti çmime "Këpuca e Artë".

Argjentinasi është lider edhe këtë sezon me 16 gola në po aq ndeshje, dy më pak se Ronaldo në vendin e dytë, por i cili ka zhvilluar më shumë ndeshje. 

10 golashënuesit më të mirë në Evropë deri tani. /Gazeta Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 11 Janar 2019 23:34
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera