Kthehu lart

Kartoni i kuq për Pepen i drejtë, por edhe Muller është dashur të ndëshkohet (Foto)

Kartoni i kuq për Pepen i drejtë, por edhe Muller është dashur të ndëshkohet (Foto) GazetaExpress

Pepe u ndëshkua me karton të kuq më të drejtë por Thomas Muller është dashur po ashtu të ndëshkohet, s’e paku me karton të verdhë, për shkak të reagimit

Thomas Muller festoi hat trikun e tij të parë në një Botëror kundër Portugalisë por ai nuk duhet të jetë krenar për lojën që bëri.

Reagimi i madh i tij për shkak të shuplakës së Pepes, për të cilin e meritojë kartonin e verdhë, por që nuk u pa shumë por kështu nuk mendon Patrick Vieira i cili komenton për televizionin ITV.

Pepe është dashur që mos të reagojë ndaj aktrimit të gjermanit pas goditjes dhe mos ta lë keq kombëtaren e tij, por pas reagimit të tij nuk i la punë tjetër Milorad Mazic pos ta përjashtoi atë nga loja.

Referët janë kritikuar shumë në këtë Botëror për vendimet e tyre, sidomos për penalltitë, të cilat i kanë dhënë shumë lehtë, aq më pak ndaj disa lojtarëve që e kanë zakon simulimin. 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Qershor 2014 22:20
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera